Kahveli Sabun – Coffee Soap

Kahveli Sabun - %100 El Yapımı “handmade”

Güne canlandırıcı ve yumuşak bir başlangıç için birebir. Toprağın Guatemala espresso “Single Origin” kahve çekirdeklerinin canlandırıcı karışımı… Ve soğuk sıkma kahve yağından elde edilmiş tüm cilt tipleriyle ve vücutla uyumlu özel bir üründür.

Kahve, yüzlerce yıldır enerji verici, canlandırıcı olarak ifade edilir.

Kahveyi içilebilir halinden farklı olarak, teninizle temasını sağlayarak zinde ve canlandırıcı cilde sahip olabilirsiniz.

İki farklı renk, iki farklı ölçü ve boyuttaki (Kalınlık: 2cm & 3cm) seçenekleriyle kahveli sabunlar banyo kültürünüzün vazgeçilmezi haline gelir.

Kahve sabunu gözenekleri sıkılaştırır ve ölü deri hücrelerini çıkarır, cildin daha genç görünmesine sağlar. Ayrıca anti-kırışıklık ve selülit önleyici özellikler gösterir.

Hassas ciltler için mükemmel – Gecenin geç saatlerinde uyanık kalmanıza yardımcı olmanın yanı sıra, kahvede bulunan doğal kafeinin de cilde çok yatkın olduğu görülmüştür. Bu, güneş yanığı cildi, kışın soğuk havasına maruz kalmış ve kızartılmış ciltler veya diğer cilt hassasiyetleri üzerinde nazik olması için tasarlanan sabunlarda kullanmak için mükemmel bir cilt bakım ürünüdür. Doğal kahve içeren sabunlarımızla banyo yapmak, kahvenin iyi bilinen enerji verici hislerini yaşamak için alternatif bir araç olmuş olacak.

Cilt kanseri ve melanoma ile ilişkili hastalıkların önlenmesine yardımcı olmanın dışında, kahveli sabun, cilt problemlerinin ve genel olarak hastalıkların oluşumunu azaltmaya yardımcı olabilecek antioksidan içeriklere sahiptir. Ayrıca, etkili bir güneş bloğu görevi görür ve güneş yanığı ve kırışıklıkları önler. Aynı zamanda cildin kızarıklık ve iltihaplanmamasına yardımcı olur, göz altı halkalarının görünümünü azaltır ve ayrıca selülitlerden kurtulmaya yardımcı olur.

Göz altı şişliklerini azaltın – Gözlerinizin altındaki karanlık çemberlerden (çoğu zaman kaltsal olan) kurtulamasa da, kahve içindeki kafeinin anti-enflamatuar özellikleri göz altı kızarıklık ve iltihaplanmayı en aza indirmeye yardımcı olur. Ayrıca gözlerinizin altındaki kanın birikmesini önleyerek o koyu halkalara katkıda bulunur.


Kahveli Sabunun Başlıca Faydaları:

·         Vücudunuza Enerji verir,

·         Derinizin tüm gözenekleri açar ve sıkılaştırır,

·         Derinizi yumuşacık yapar,

·         Yaz aylarından çıkıp, kış aylarına; kış aylarından çıkıp yaz aylarına girdiğinizde tüm ölü derinizi temizler,

·          Selülitleri yok etmeye yardımcı olur.


 Guatemala Arabica Kahvesi:

Guatemala kahvesi, merkez yüksekliklere doğru (Antigua, Atitlán) sert tohum olarak nitelendirilen zengin, baharatlı ya da floral asitliğe ve mükemmel bir tada sahip bir özellik gösterir. Pasifik (San Marcos) ve Karayib Denizi (Cobán, Huehuetenango) havasında yetişmiş dağlık bölgelerde ise kahveler çok az asitliğe sahip ve fazla meyvelidirler. Beş volkanik kahve üretim bölgesi arasında en yüksek organik bileşen oranlı toprağa sahip olan bölge Atitlán‘dir. Bu bölge mahsulünün çok büyük bir çoğunluğu (ortalama %90) ülkenin en büyük ve ünlü krater gölü Atitlán gölünü çevreleyen heybetli volkanların yamaçlarında yetiştirilmektedir. Xocomil ismini taşıyan günlük rüzgarlar bölge mikroiklimi belirlemekte büyük bir etkendir.